Ekstraklasa: Cracovia – Arka Gdynia (3)

(129). Wrażenia całkiem subiektywne.

Obiekt: Stadion im. J. Piłsudskiego przy ul. Kałuży 1 (32 wizyta)
Data: 24 sierpnia, godzina 15.00
Mecz: Cracovia – Arka Gdynia 3-1 (2-0)

Poziom rozgrywek: PKO Bank Polski Ekstraklasa, 6 kolejka
Widzów: 7 340
Pogoda: 25°
Bilet:
30
PLN

Z Mielca przez Wieliczkę do Krakowa. Czasem tak bywa, że nie idzie. W tym przypadku nie jedzie. Dalajlama doszedł do prostego wniosku: Jeśli nie można rozwiązać problemu to nie warto o nim myśleć. Czyli co zrobisz jak nic nie zrobisz. Zajmij się tym co chcesz robić i lubisz robić.

*

Powrót Jacka do Krakowa

Cztery lata temu, gdy ukazał się mój pierwszy wpis na blogu, byłem świadkiem jednej z najefektywniejszej piłki nożnej w wykonaniu Pasów.  Jacek Zieliński wyniósł Cracovię pod wyżyny pięknych chwil, których nigdy się nie zapomni. Jakakolwiek by była to już historia, którą będę co jakiś czas przypominał. Dzisiaj kibice podziękowali za to co zrobił dla Cracovii solidnym aplauzem, kilkakrotnie skandując jego nazwisko oraz gromkimi brawami.

Pożegnania

Mecz zaczął się tradycyjnie od hymnu Arki Gdynia. Potem głos zabrał profesor Janusz Filipiak – w swoim stylu. Krótkie przemówienie z okazji pożegnania z Cracovią dwóch piłkarzy – Damiana Dąbrowskiego i Marcina Budzińskiego. Ten pierwszy, jak podkreślił profesor, był jego ulubionym piłkarzem. Obydwaj dostali pamiątkowe koszulki, a także zabrali głos. Nie mogąc powstrzymać łez, Dąbrowski dziękował kibicom. Jest za co! 150 meczów w „Pasach”, 7 lat gry.

Mecz przyjaźni

Dzisiaj gra Cracovii różni się od tamtej (tej kiedy zaczynałem blog) diametralnie, ale jest coś co bardziej łączy mnie z tym klubem. Ludzie! Na stadionie znalazłem już stałe miejsce, z uśmiechem podając rękę moim sąsiadom. To coś co buduję, bo tutaj nie ma barier.

Arka Gdynia. Pierwsza myśl? Żółto-niebiesko-czerwono-biało na trybunach. Był piękny doping, ładna oprawa i co najważniejsze wygrana, która cieszy. Mimo, że przeciwnik bardzo słaby to też trzeba wygrać.

*

Wszystko jest na dobrej drodze i prawdopodobnie wygram najważniejszy mecz w ostatnich latach. A przecież jeszcze jakiś czas temu chciałem zamknąć definitywnie ten blog. Zamknę go na pewno, ale jeszcze nie teraz. Niech ta chwila trwa. Skazaniec chce żeby ostatnie chwilę jego życia odwlekały się w nieskończoność. Dostojewski pisał o tym w Idiocie. Kawał dobrej lektury, której pewnie nikt nie przeczyta. Zatem ja nie muszę tego tłumaczyć.

Przede mną kolejne wyjazdy, a przed Wami kolejne wpisy. Prawdopodobnie już w najbliższą sobotę zmiana kierunku. Gdzie? Trwa opracowywanie szczegółów. Najbliższy mecz na Cracovii dopiero 16 września. Będzie więc czas na inne, miejmy nadzieję – też świetne wyjazdy.

Information:
Google maps stadium: Stadium
Official website Cracovia: Cracovia
Official fanpage Cracovia: Cracovia
Fan Site: Fan site Cracovia
Results: 90minut.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s