Ekstraklasa: Cracovia – Korona Kielce

(127). Wyzwania

Obiekt: Stadion im. J. Piłsudskiego przy ul. Kałuży 1 (31 wizyta)
Data: 11 sierpnia, godzina 17.30
Mecz: Cracovia – Korona Kielce 1-0 (0-0)

Poziom rozgrywek: PKO Bank Polski Ekstraklasa, 4 kolejka
Widzów: 7 698
Pogoda: 27°
Bilet:
30
PLN

Godzina 16. W parku S. rozbrzmiewa w moich słuchawkach słynne Carrie zespołu Europe. Otaczająca rzeczywistość wcale nie staje się lepsza, może mniej bolesna. E. wcale nie sprawił, że czuję się jak raju, bardziej jak w siódmym niebie nienawiści. Ciągle czekam na pierwszy gwizdek, a ściślej na autobus najpierw, który zawiezie mnie po ekstazę wybuchającego radością stadionu po strzelonym golu. Wygramy 3-1. Wiem to. Wiem, wiem, wiem. W mojej głowie dominuje tylko ta pewność. Nie wiadomo skąd. Ale przecież dobrze, że są takie niewiadome.

Okej. Coś mi tam wyszło, ale może jestem jak Leicester City w Anglii. Też wygrali i sprawili jedną z największych niespodzianek w historii tej dyscypliny. Ja w tym momencie już dużo wygrałem i doceniam to. Moje zwycięstwo bardziej okazałe, bo Leicester mógł wygrać, a ja nie.

Idź do baru młody

Godzina 16.58 jestem już pod stadionem, już blisko…

Mecz rozpoczyna się niemrawo. Przez chwilę zastanawiam się czy rzeczywiście się zaczął. Zdezorientowany i zirytowany zaczynam to spotkanie. I wreszcie około 8 minuty nastąpił prawdziwy przełom. […] Tu gdzie wszystko się rozmywa, w około głosy tysięcy osób zaczynają się zmywać w jedną cichnącą całość. Prawie ciemność. […] Odchodzę i powracam. Nie mam nic do stracenia – woła głos z podświadomości, lecz ten ze świadomości wpada w pułapkę – lęku. […] Pochowajcie mnie na polu karnym Cracovii – pisał Mazan w książce o Pasach. Zaczynam coraz bardziej w niej się zakochiwać. Najpierw było wspaniałe zauroczenie, a teraz niech trwa jak najdłużej – Cracovia…

Information:
Google maps stadium: Stadium
Official website Cracovia: Cracovia
Official fanpage Cracovia: Cracovia
Fan Site: Fan site Cracovia
Results: 90minut.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s