Liga okręgowa: Wieczysta Kraków – Skawinka Skawina

(119). Dwa mecze w jeden dzień. Akt 1 – Wieczysta.

Obiekt: Stadion KS Wieczysta przy ulicy Kazimierza Chałupnika
Data: 8 czerwca, godzina 11.00
Mecz: Wieczysta Kraków (1) – Skawinka Skawina (2)

Poziom rozgrywek: 6 poziom (Liga Okręgowa Kraków)
Widzów: ~ 500
Pogoda: 29° bardzo słonecznie
Bilety: Wstęp Wolny

Pracowita i gorąca sobota. Po raz trzeci jestem przy ulicy Kazimierza Chałupnika. Dzisiejszy mecz rozpoczął się o godzinie… 11. Kiedy słońce w południe miało największe apogeum. Grzało strasznie, ale czapka z daszkiem okazała się niezwykłe pomocna.

Dziesięć minut przed meczem byłem jeszcze w autobusie i zastanawiałem się czy zdążę na sam początek. Okazało się, że ulicą Żwirki i Wigury z przystanku Pilotów było niespełna trzy minuty drogi. Wejście na stadion tradycyjnie przez jakieś zakamarki. Nic się nie zmieniło. Niestety nie było też biletów i prawdopodobnie i w następnym nie będą mieć, bo przegrali mecz o awans do IV ligi.

Bez emocji w meczu na szczycie. Skawinka dużo lepsza

Mecz nie porwał. Tradycyjnie źle mi się ogląda spotkania na tym stadionie. Odległość jest zbyt daleka do murawy przez bieżnie, której pewnie i tak nikt nie używa, a jak to robi to pewnie od święta. Rywalizacja toczyła się głównie w środowej części boiska. Taką kopaninę i bezładną grę widziałem już nie raz. Ten poziom zasłużył co najwyżej na miano rywalizacji w środku A klasy,  a nie o awans do IV ligi. Ale cóż. Oba zespoły zagrały i tylko jeden może awansować. Pierwsza bramka dla Skawinki padła po golu głową w 30 minucie, kiedy bramkarz nawet nie zareagował. Tuż przed przerwą goście podwyższyli na 2:0 i wszyscy mówili, że na tym się nie skończy. Skończyło się na 1:2, bo żółto-czarni trafili honorowego gola. W ostatniej kolejce Skawinka podejmie u siebie rezerwy Garbarni (na pewno wzmocnione graczami pierwszej drużyny!), a Wieczysta jedzie do Węgrzc. Jeśli Węgrze będą chciały aby do IV ligi weszła Wieczysta to po prostu „puszczą” im ten mecz. Mogę się założyć. A Garbarnia II może  ograć Skawinkę i wtedy awans będą świętować żółto-czarni. Ale tak naprawdę dzisiaj to przegrali.


Teraz parę gorzkich i słodkich słów by pozamykać pewne sprawy

Bieżanowianka

Wiem też, że po raz pierwszy moja praca, moja pasja i poświęcenie mojego wolnego czasu zostanie nagrodzone! Nagroda od klubu sportowego KS Bieżanowianka Kraków! Ogromnie się cieszę:D

Lepiej być samotny, niż niemile widziany (cyt.M.Twin)

Jak się czuję? Świetnie. Gratuluję poczucia humoru, wszak daleko do Monty Pythona, i do tego nader żenujący. Szukanie słabych punktów u ludzi walczących z depresją jest prostackie, aroganckie i nie nadające się do wyśmiewania – ani też do milczenia. Nie wiem czym sobie zasłużyłem na takie potraktowanie? Proszę bardzo przywdziej prokuratorską togę i powiedz o co Ci chodzi? Miej odwagę. Klaudia czym sobie zasłużyłem? Bardzo liczyłem, że się spotkamy, pogadamy i wyjaśnimy, a potem miałem nawet takie marzenie, żebyśmy gdzieś pojechali. Marzenia jak mówią warto mieć. To się nie spełniło. Temat zamknięty na dobre.

Cracovia

Ale spełniło się coś o czym mogłem sobie jedynie wyobrażać, a i to było abstrakcją. Odezwał się do mnie osobiście klub CRACOVIA i napisał:
Adrian, zostań z nami! 😊 Depresja to straszna choroba, ale można ją pokonać. Jako Cracovia chcemy Ci w tym pomóc – napisz tylko jak. 💪 Damy radę. 👍Szczegóły ustalimy sobie na PW.

Jest po godzinie 14… Ciągle czekam na autobus w kierunku Piekar. Słońce grzej, czekam na następne widowisko. Siedzę w cieniu na jedynej ławce pod drzewem na wprost saloniku prasowego przy ulicy Senatorskiej.

Plakat zapowiadający to spotkanie, bardzo ładny! Wszystko Git.

Była oprawa, były żólte balony, były petardy – ale było kulturalnie i raczej spokojnie, albo raczej kulturalnie.

Proszę bardzo. Bęben w roli głównej! xD