B klasa: Albertus Kraków – MKS Skała

(114). Fantasmagoria.

Obiekt: Philip Morris przy ulicy Piotra Tomickiego
Data: 4 maja, godzina 17.00
Mecz: PKS Albertus Kraków (13 – ostatnie!) – MKS Skała (3)

Poziom rozgrywek: 8 poziom (B klasa Kraków)
Widzów: ~ 20
Pogoda: 16° ciepło, bezwietrznie

Brakujące ogniwa

Dzisiaj zawitałem na obiekt, którego jeszcze nigdy nie udało mi się odwiedzić – Albertus Kraków. Założony został w 1998 roku i jego pełna nazwa brzmi Parafialny Klub Sportowy Albertus Kraków.

Pewnie odwiedziłbym go już dawno temu, bo kiedy leżałem pierwszy raz w szpitalu przy ulicy Śniadeckich to tam też mieścił się ich obiekt, za Kliniką Leczenia Bólu – szpitala Uniwersyteckiego. Klinika była i jest pod 10, a stadion (AWF) pod 12b. Za ,,Wielkim Kominem”, i pralnią. Zwykle w takie dni o ile byłem w stanie wskakiwałem w ,,cywilne” ciuchy i ruszałem na miasto. Rzecz jasna za zgodą mojej lekarki i wszystkich pielęgniarek. Blisko miałem jeszcze obiekt KS Grzegórzecki, który już nie istnieje. W weekendowe dni więc wybierałem zwiedzanie i spacerowanie okolic.

Klub założono 10 marca 1998 roku. Ciekawostką swego rodzaju smutną, trzy dni później w Iranie miało miejsce bardzo silne trzęsienie ziemi.W sezonie 2005/2006 Albertus wywalczył awans do klasy B z drugiego miejsca (lepsza była tylko Jutrzenka Giebułtów). Jako beniaminek w następnym sezonie Albertus stanął na podium B krakowskiej B klasy i jest to największy sukces tego klubu. W ubiegłym sezonie zlikwidowano krakowską klasę C i tym samym Albertus gra na najniższym poziomie. Jest też obecnie jednym z najsłabszych klubów w mieście. Co prawda Błyskawica Wyciąże ma mniej punktów (1), ale ją można niejako zaliczać do klubów bez nazwy Kraków (Wyciąże jednak wchodzą w skład Krakowa) dlatego jest to krakowski klub z dwoma nazwami.

Przed tą kolejką stracili 101 goli! We wrześniu ubiegłego roku wygrali tylko jeden mecz. W Wilczkowicach z tamtejszą Polonią 5:2. Oprócz tego wyjazdowy i domowy remis z początku sezonu. Najwyższa porażka poniesiona w tym sezonie to aż 13:1. Na małe usprawiedliwienie – grupa III krakowskiej klasy B uchodzi za najmocniejszą. Pozostało 6. kolejek do końca rozgrywek, ja obawiam się pogromu w przedostatniej z liderującym i reaktywowanym Kablem Kraków. Wspomniałem parę zdań wcześniej 13:1 z rezerwami Prądniczanki, ale dzisiaj ten niechlubny rekord został pobity. Już do przerwy prowadzili 10:0, by ostatecznie ulec gościom 15:0.

Oto 5 największych porażek Albertusa Kraków od 2005 roku, które udało mi się odszukać i zestawić.

Data Rozgrywki Mecz Wynik
3.8.2013 Puchar Polski Albertus – MKS Skała 1-18
4.5.2019 Klasa B Albertus – MKS Skała 0-15
22.4.2012 Klasa B Albertus – TS Rybitwy 1-14
23.5.2009 Klasa B Salva Kraków – Albertus 11-0
28.5.2012 Klasa B TS Rybitwy  – Albertus 10-0

Owszem, miałem dzisiaj pojechać do Dojazdowa, ale nie żałuję. Pomyślałem sobie: ciesz się nawet z tego co przyniesie dzień, z małych rzeczy. Mam zawsze zasadę, że nie ważne czy blisko czy daleko, chcę się z tego cieszyć. Powrót do domu przebiegł w bardzo miłej atmosferze. Rozmawiałem jeszcze o wyjeździe do czeskiego Brna (18.05). Bardzo się z niego cieszę, bo sporo czytałem o Brnie i wygląda, że może być super. Oczywiście przygotuję tu różne ciekawostki. :)

Zakłady tytoniowe Philip Morris Polska S.A. Koncert ten został założony w Nowym Jorku w 1900 roku. Siedzibę ma przy… al. Jana Pawła II. Parę metrów w lewo i już jesteśmy na obiekcie Alberusa, ufundowanym zresztą przez Philip Morris.

Osiedle Kolorowe to obszar we wschodniej części dzielnicy Nowej Huty. Osiedle słynie z bardzo dobrej komunikacji miejskiej z miastem. Zostało wybudowane w latach 1959-1961.

Kibiców jak na lekarstwo. O, a ten pan woli swoje lekarstwo. Gdyby chociaż zamontowali ławki, albo krzesełka do siedzenia. Choć nie dawno ufundowali ławki trenerskie.

Albertus Kraków w żółtych koszulkach i niebieskich spodenkach. To ich tradycyjne barwy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s