B klasa: Maszycanka Maszyce – LKS Niedźwiedź II

(112). Neon nights

Obiekt: Maszycanki w Smardzowicach
Data: 6 kwietnia, godzina 16.30
Mecz: Maszycanka Maszyce (1) – LKS II Niedźwiedź (9)

Poziom rozgrywek: 8 poziom (B klasa Kraków)
Widzów: ~ 13
Pogoda: 13°, deszczowo, trochę wietrznie

Na pomysł tej wycieczki wpadłem dość dawno. Malownicza okolica, piękne tereny, otulina Ojcowskiego Parku Narodowego i powrót pieszo do… miasta Skała. To jakieś 15 km od Krakowa.

Ruszam autobusem jadącym z Krowodrzy Górki (267), który zaczyna tutaj swoją trasę o 14.05 do Smardzowic. Trasa daleka, bo licząca 27 przystanków w tym 11 na żądanie. Ja wysiadam na tym ostatnim – Smardzowice. Według rozkładu to 33. minuty jazdy. Mało,bo jechałem dłuższymi w Krakowie, oj dużo dłuższymi. Już wcześniej wolałem się upewnić czy na pewno będą w ogóle grać. Dwa sms-y z zapytaniem do prezesa oraz trenera i odpowiedź pozytywna. Gramy! Żeby nie było – znalazłem info do klubu na ich stronie. Po co się upewniałem? Pogoda była taka, że mogło zaraz lać i z boiska byłoby pewnie bajoro. Na szczęście tylko lekka mżawka od czasu do czasu. W porównaniu z wczorajszym dniem to niestety kiepsko.

Zarys historii klubu

Maszycanka de facto Maszyce, ale boisko ma w Smardzowicach. Krótka jest historia klubu. Założono go 29 lipca 1984 roku i już po 10. latach zawiesili klub. Reaktywacja nastąpiła w 2000 roku. Pierwsze sezony nie były łatwe. Klub w krakowskiej C klasie zajmował kolejno: 9, 12, 9, 10, 6, 4, 4 i 2 (dające awans do B klasy). Zespół z Maszyc spędził w niej 5. sezonów, zajmując miejsca: 7, 12, 9, 3 oraz mistrzostwo klasy B z 1. miejsca w sezonie 2013/14. Największym sukces klubu jest 9. miejsce w klasie A. Oprócz tego klub nie posiadając własnego boiska grywał najczęściej na obiektach Sportowca Modlniczki.

Msza, mecz i do domu

Wysiadłem na ostatnim przystanku. Aż 1,5 godziny do meczu. I miałem farta, bo jak wspomniałem najchętniej bym schował się w ciepłym miejscu. Za parę minut o 15 w kościele w Smardzowicach była msza ślubna. Chwila zastanowienia i tak – pójdę. Czemu nie? Przynajmniej w cieple posiedzę, a czas do meczu zleci mi szybciej. Jestem osobą niewierzącą, ale naprawdę podobały mi się przypowieści wygłoszone przez księdza, było o hymnie św Pawła o miłości i o Cudzie w Kanie Galilejskiej. Znane mi dobrze. Ale poza tym ładnie zaśpiewali parze młodziej i co by nie powiedzieć jako miłośnik muzyki, organy całkiem w porządku. Nigdy nie chciałem pisać o religi, ale David Bowie napisał kiedyś taką piosenkę (jest w top najlepszych utworów – nie moich) Ashes to Ashes. Jest tak głęboka, ale oddaje mój pytajnik.

Teraz już pora wybrać się na miejscowy obiekt. Z pod kościoła i przystanku z 10 minut drogi. Wychodzi się taką skarpą, że poślizgnąć się można. Obszedłem obiekt dookoła i na trybunkę z krzesełkami. Mokre to i usiąść się nie dało. W ogóle było +/- 15 osób. Szybki mecz, w którym to Maszyce nie schodziły z połowy Niedźwiedzia II. Sporo szczęścia mieli goście, że do przerwy było 0-0. Skończyło się na 5:1.

Pieszy powrót

Mecz się skończył o 18.30, a ja nie postanawiałem wracać do Krakowa, a zahaczyć o stare śmiecie miasto Skałę. Czyli de facto wrócić na przystanek autobusy. 4,8 km czyli 58 minut wg mapy. Mój cel? Szybciej choćby o minutę. W praktyce wyszło 59 minut. Jest super. Być może powtórzę jakaś inną trasę, bo to ciekawe mi się wydaję. :)

Walczę z depresją, czuję, że jestem bez szans. Jakbym pożar gasił pistolecikiem na wodę. Jeśli nigdy nie byłeś w podobnej sytuacji to mnie nie rozumiesz, nie oceniaj. Mogę mieć dziesiątki znajomych, a czuć się samotny. Za bardzo naczytałem się Sartre, ale byłbym idiotą gdybym, pisał – że wszystko jest fajne, a jeszcze większym, gdybym to co napisał – skasował.

Kościół w Smardzowicach powstawał w latach 1907-1918. Sama wieś z 1231 roku

20190427_161930-1Trybunka jest. Widzów nie ma. Później zjawiło się kilku.

20190427_170727-1

20190427_164024-1

20190427_171503

20190427_173338Piękne tereny jak już wspomniałem. Polecam się wybrać. Teraz pracuję nad inną pieszą trasą.

3 komentarze do “B klasa: Maszycanka Maszyce – LKS Niedźwiedź II

 1. Kasia

  Ojcowski Park Narodowy. Chętnie bym się wybrała z Tobą na spacer :D
  Adrian, a może w ramach podziękowania, że mi pomogles. Zrewanzuje się jakoś? Używasz perfum Calvin Klain to w ramach prezentu, co? :d Książek masz dużo… cóż jeszcze mogę?

  Odpowiedz
  1. Adrian Autor wpisu

   Proszę Cię nic mi nie kupuj! Wiem, że fajnie dostawać prezenty, ale ja nie chcę. Ustalone. Zatwierdzone. :)
   Ojcowski Park Narodowy? Mówisz masz! Powiedz tylko kiedy i się wybierzemy. Tam się nie zgubimy:) I wtedy to będzie mój prezent :)

   Muszę Cię uprzedzić, że możesz mieć problem z dodawaniem komentarzy w ostatnim czasie, bo trwają „niewidoczne” przenosiny. I jeszcze tak przez jakiś czas może być. Dlatego nie wpadaj w panikę..

   PS. Jutro też „pochód”. Nie no żartuje. Gdzieś będę.

   Odpowiedz
   1. Kasia

    Nie kupować? Będziesz mieć więcej, bo za dużo nigdy xD Ale książkę? :) Ja od Ciebie mam dużo fajnych drobiazgów, ja wiem, bo Ty mówisz, że chłopakowi wypada, a dziewczynie już nie bardzo obdarowywac prezentami. Ale zgoda. Nie jesteśmy parą to nie będziemy szaleć. Chyba, że chcesz powiedzieć sakramentalne: tak. 😁😁

    Zauważyłam to! Kurde. Pisze komentarz i muszę od nowa… Serio już miałam pisać ochrzan do Cb, ale to nie twoja wina.

    A gdzie będziesz, bo u rodziny na majówce, ale gdybyś wracał to może Cię podrzucę do centrum. Tylko nie wiem o której, bo wiesz jak to z rodzina? Na zdjęciu lux, a w rzeczywistości bagno. Ale ciotka chora to warto pojechać.

    Udanej majówki! Jak by co to pisz, bo Ty masz dalej końcówkę nr 250? Mam skleroze. 😂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s