A klasa: Orzeł Bębło – Wierzbowianka Wierzbno

(109). Zbyt długo podróżowałem drogą samotności.

Obiekt: Stadion Orła przy ulicy Sportowej
Data: 7 kwietnia, godzina 16.00
Mecz: Orzeł Bębło – Wierzbowianka wierzbo

Poziom rozgrywek: 7 poziom (A klasa Kraków)
Widzów: ~ 70
Pogoda: 13°, deszczowo, bezwietrznie

Grana niedziela, którą zatytułowałem ,,czerwona kartka”. W ,,czerwonej kartce” będę pisał o niedzielnych wojażach. Tak jak w kalendarzu jest czerwona kartka, tak na moim blogu również.

Docieram do Bębła, jadąc przez Czajowice. Jestem grubo przed czasem (14.10). We wsi wisiały dwa afisze reklamujące spotkanie. Data się zgadzała, godzina również. Czekanie by mnie zabiło, więc udaję się spacerem do Czajowic (jakieś 5 km w jedną stronę). W ogóle Bębło, Czajowice czy Murownia to wszystko otulina OPN (Ojcowski Park Narodowy). Jakby ktoś szukał meczu będąc w OPN to zdecydowanie najbliżej ma do Orła Bębło.

Stadion nie jest zakamuflowany. Z przystanku 8 minut. Zresztą przy ulicy Sportowej. Jest też gdzie zaparkować samochód. Jak na A klasę to bardzo ładny, zadbana płyta, niezniszczone krzesełka i daszek nad głową. Lata temu stadion mieścił się w Będkowicach. Ale Wieś bogata to fundnęła taki obiekt na miarę klasy A.

Klub założony został w 1948 roku. Boisko istniało przy szkole od lat 60. W latach 80. na wąskim i pagórkowatym terenie boiska rozgrywano mecze, bramki były zrobione z nielegalnie wyciętych drzew Lasu Kanowskiego. W 1981 roku nawet najcięższe spycharki miały trudności z wyrównaniem boiska. Sezon 1981/82 był pierwszym historycznym wyczynem klubu. Wtedy jeszcze LZS Orzeł Bębło awansował do A klasy. Różne były zawiłości związane z boiskiem (nieczęsto grano w Jerzmanowicach bądź Zelkowie). Obecnie klub nie ma się czego wstydzić.

Widowisko ciekawe. Worek z bramkami rozwiązał się w 11 minucie, a później gospodarze strzelili ich jeszcze 6. Orzeł Bębło po tym meczu zajmuje 3. miejsce z 33 punktami, a Wierzbowianka broni się przed spadkiem. Do tej pory największym sukcesem jest 3. miejsce w sezonie 2016/17 w klasie A z dużą przewagą na 4. zespołem. Wygląda na to, że ten będzie jeszcze lepszy, bo gdy zdobywali największy sukces to po 15. kolejkach mieli 24 punkty, a obecnie już 30 i mnóstwo kolejek do końca.

Jeszcze taka informacja. W niedługim czasie zmienię serwer na innego dostawcę. Naturalnie dalej będzie to wordpress, dalej wszystko pozostanie tak jak było i dalej ten sam adres. Po prostu zapełniłem już tutaj miejsce, a nowy dostawca ma nieograniczoną pojemność.

To tyle, fajnie byłoby udać się z kimś za tydzień, bo ciekawe miejsce Kamień na zaproszenie). Gdyby ktoś chciał to wie jak mnie znaleźć.

Kościół pw. Miłosierdzia Bożego. O 16 rozpoczęła się tutaj msza i również mecz

Zabytkowa studnia

Znów mało oryginalnie. Stadion przy sportowej. Jeszcze tabliczka jakby ktoś miał z odejściem do boiska(?)

Wyjście na trybunę

Wąskie przejście i trybuna główna

Staw w Czajowicach z takim mini molo, w drodze na stadion.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s