A klasa: Galicja Raciborowice – LKS Niedźwiedź

(107). Udany przepis na grzaniec galicyjski.

Obiekt: Stadion Galicji Raciborowice
Data: 30 marc
a, godzina 16.00
Mecz: Galicja Raciborowice – LKS Niedźwiedź

Poziom rozgrywek: 7 poziom (A klasa Kraków)
Widzów: ~ 70
Pogoda: 24°, słonecznie i bezwietrznie


Raciborowice miałem w planach już od długiego czasu, ale co innego plany, a co innego ich realizacja. Skusiłem się, bo podobno mają tutaj bilety, to nic, że robione na domowej drukarce. W ostateczności nie mieli nawet takich. Znajomy napisał, że jak będę w Raciborowicach to żebym zajrzał do zabytkowego Młyna oraz Kościoła, który stoi w centrum wsi.

Gotycki Kościół św. Małgorzaty i dzwonnica.

Generalnie tak zrobiłem, bo miałem aż nadmiar czasu. Myślałem, że wieś jest większa, ale okazała się malutka. Na początku wybrałem się pod kościół, duży gotycki, ale zamknięty. Msza o 17. E tam, wolę mecz. Czasu jednak ciągle dużo, więc rozglądam się co jeszcze mogę tutaj zobaczyć. Niewiele. Poszedłem na cmentarz komunalny, ale i on niczym szczególnym się nie wyróżnia. Udałem się pod ten zabytkowy młyn, ale jest ogrodzony i wejścia nie ma. Co prawda mógłbym przeskoczyć ogrodzenie, ale obawiałem się jakiegoś przypału. Kurde. Przyjeżdża człowiek zobaczyć młyn zabytkowy i co? Zamknięte… No dobra, ale bądźmy szczerzy, ten młyn to ja miałem i tak gdzieś. Po prostu był w drodze na stadion

Cmentarz komunalny w Raciborowicach

Dostałem się na stadion jakieś 30. minut przed startem. Rywalem Galicji był LKS Niedźwiedź. Zapraszają mnie do siebie, a mi tradycyjnie nie po drodze. Nawet pisałem, że jak będą bilety to przyjadę na pewno. Biletów nie mają, ale pewnie awans będą mieć. Dobra, ale wróćmy do Raciborowic, wsi położonej w gminie Michałowice. Z nieoficjalnych informacji w tych rejonach poziom zażmijowienia, zawężowania i zajaszczurzenia wynosi 98,8% Tylko są to nie oficjalne informacje. Miejscowym alkoholem jest tutaj tradycyjny grzaniec galicyjski oraz występuje tutaj mały wskaźnik uzależnienia od alkoholu (jakieś litr na głowę).

Teraz już całkiem poważnie (wcale nie oznacza, że wcześniej nie było). Mecz był typowym meczem walki. Twarda walka, mało pięknej gry i dużo defensywy. Galicja zajmowała 4. miejsce przed meczem i wcale nie położyła się przed rozpędzonym do ligi okręgowej Niedźwiedziem, owszem to goście prowadzili grę, mieli więcej sytuacji, ale przy odrobinie pecha mogli z Raciborowic wrócić bez punktów. Na duży plus także bardzo dobre interwencje bramkarza Galicji. Nie wiem jak broni, ale jeśli tak jak w tym spotkaniu to wyjaśnia, że Galicja jest tak wysoko. Niedźwiedź po ciężkim boju wygrywa 1:0. Meldunek z Dojazdowa, tam Partyzant sensacyjnie przegrywa z Juvenią Prandocin i Niedźwiedź ma 5. punktów przewagi, liga okręgowa jest na wyciągnięcie ręki. Czyżby po 16 latach klub wrócił do ligi okręgowej?

Game over. Pora wracać do domu.

Nie było dzisiaj biletu, ale za to było kilka plakatów, ten w centrum wsi

LKS Galicja Raciborowice. Klub założony w 1991 roku, a więc jakby nie było, jest w  okolicach wieku autora. To jego czwarty sezon z rzędu w A klasie. Wspinali się od C klasy do A. Wiele wskazuje, że może być to najlepszy sezon w historii klubu. Dotychczas było to 6. miejsce w ubiegłym sezonie.

Ooo, konkurencja! Facet kradnie mi lajki. Skandal! Gospodarze w pomarańczowo-czarnych strojach, Niedźwiedź na biało

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s