IV liga: Sarmacja Będzin – RKS Grodziec Będzin

(101). Pomieszania.

Obiekt: Stadion Miejski w Będzinie (Stadion OSIR) przy ulicy Sportowej 4.
Data: 13 października, godzina 15.00
Mecz: Sarmacja Będzin – RKS Grodziec (Będzin) 0-1 (0-1), IV liga (Śląsk)
Widzów: ~
Pogoda: 21°, gorąco (lato!)

Stało się faktem iż mój setny jubileusz był do dupy. Oczywiście nie wszystko, bo przecież pozytywy były. Za to 101 było całkiem dobrze. Ba! Nawet świetnie.

33. Derby Będzina. Takim meczem żyje całe miasto. Sarmacja kontra Grodziec. Bardziej utytułowana jest założona w 1917 roku Sarmacja, która grała w latach 70. w klasie międzywojewódzkiej (odpowiednik III ligi). Jest to jej 15 sezon z rzędu (!) w IV lidze. Grodziec znacznie mniej utytułowany, ale 6 ostatnich lat to również gra w IV lidze.

Docieram na stadion OSIR w Będzinie z Katowic przez Sosnowiec. Stadion to typowy schyłek lat 60. z małymi remontami i zapewne wymianą krzesełek. Bieżnia dookoła, choć prawdopodobnie nie używana, bo mocno starta.

Jest za to wszystko to co powinno być. Bilety i pamiątki klubowe! Niestety nie miałem już ani centa drobnych, a kartą raczej nie zapłaciłbym (fakt, tego brakuje). Ale nic. Już zamówiłem na aukcji odznakę Sarmacji Będzin. Z każdego meczu będę teraz umieszczał odznakę na mapie gdzie byłem. Oczywiście u mnie w pokoju.

Co tu się w ogóle działo? Mało! Jak na derby to naprawdę kiepsko. Żadnej oprawy i żadnego dopingu. Prześledziłem dokładnie przebieg widowiska i: Sarmacja grała piłką, próbując sensownie ustawić atak pozycyjny i nic z tego nie wynikło. Dwa świetne strzały w pierwszej połowie. Tyle. A goście ustawili się naprawdę wzorcowo w obronie, jeszcze do tego umiejętnie zrobili trzy kontrataki. Bramka padła z rzutu karnego i trochę ustawiła ten mecz. Zawodnik wychodził na czystą pozycję i został faulowany.

W 102 odcinku planuję wybrać się do Tuchowa. Miasto w województwie małopolskim.

Wejście na stadion i trybunę.

Sprzedaż biletów.

1 komentarz do “IV liga: Sarmacja Będzin – RKS Grodziec Będzin

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s