Okręgowy Puchar Polski: Świt Krzeszowice – Sokół Kocmyrzów Baranówka

(98). Pociąg specjalny. Krzeszowice.

Obiekt: Stadion Świtu przy ulicy Franciszka Kulczyckiego.
Data: 26 września, godzina 16.15
Mecz: Świt Krzeszowice – Sokół Kocmyrzów Baranówka 2-3 (0-1), 1/8 Okręgowego Pucharu Polski (Kraków)
Widzów: ~40
Pogoda: 12°, ciepło

Krzeszowice to kolejne miasto w Małopolsce przeze mnie odwiedzone! Taka okazja trafiła się w samym środku tygodnia.

Wreszcie czuję swego rodzaju Catharsis. Ale, znów przypominają mi się fajne chwilę, których nikt mi nie zabierze. Te chwilę dotyczą jednej fajnej osoby. Czasem fajnie jest z kimś do kina.

Do Krzeszowic dotarłem o godzinie 15. Teraz tylko znaleźć stadion i zapamiętać drogę. Na stadion z dworca PKP idzie się około 20 minut. Obiekt dość wysłużony, może nie zniszczony przez wandali, a przez wypływający czas.

Świt Krzeszowice został założony w 1923 roku. Jego największym sukcesem była gra w III lidze w sezonie 2001/2002. Świt zajął wtedy 16. miejsce i pożegnał się z ligą. Później była już tylko IV liga i „okręgówka”. Warto zaznaczyć, że w latach 1996-98 trenerem drużyny był Adam Nawałka, były selekcjoner reprezentacji Polski.

Dzisiejsza gra to dominacja Świtu. Po 30 minutach było już 4:0. Miał Sokół okazję do zdobycia bramki, ale napastnik zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału, kiedy minął bramkarza. W odpowiedzi gospodarze mieli świetną sytuację.

W najbliższą sobotę mam zamiar wybrać się do Tyńca. Jednak jeszcze nie zdecydowałem, może się okazać, że pojadę w inną stronę.