III liga: Podhale Nowy Targ – Chełmianka Chełm

(85). Z wizytą na Podhalu.

Jest sobota to znak, że jadę w trasę. Nowy Targ to piękne miasto położone na południu Polski. Miasto leży nad Dunajcem u podnóża Gorców. Otacza go Gorczański Park Narodowy. Dojazd z Krakowa zajmuje około 1,5 godziny (niestety trzeba liczyć się z korkami co znacznie wydłuża ten czas). Połączenia obsługują autokary relacji KrakówNowy TargZakopane. Do Zakopanego jest tylko parę kilometrów dalej.

Bilet z meczu o mistrzostwo III ligi trafił do kolekcji

No dobra, ostatnio było sielankowo to teraz już na poważnie. W końcu to III liga. Są tam drużyny które reprezentują województwa lubelskie, świętokrzyskie, podkarpackie i moje małopolskie. Podhale dzisiaj rywalizowało z drużyną z Chełma, które przed tą kolejką było na 4. miejscu w tabeli.

W Nowym Targu byłem o godzinie 14.45. Tylko kwadrans do meczu, ale zdążyłem równo z gwizdkiem, choć na sam stadion  z dworca autobusowego  jest jeszcze około kilometra drogi.W kasie stadionowej brak kolejek. Standardowa kasa z okienkiem, typowa dla wyższych lig. Kupuję więc normalny bilet za 10 zł. Wejście przez kołowrotki sprawne. Nawet nie chcieli zaglądać do plecaka, ale sam im otworzyłem i pokazałem, że nie wnoszę na stadion żadnych rac, wyrzutni i innych zakazanych przedmiotów. Ludzi jak na dość spore miasto niezbyt dużo, ale piłka nożna nie jest tutaj tak popularna jak hokej. Wiało. Nie wiem. Może to halny od tych Tatr.

Mecz dość wyrównany, ale raczej toczący się w środkowej części boiska. Sporo walki. W 32 minucie Chełmianka objęła prowadzenie. Po przerwie powinno być już 0-2, ale sędzia nie zobaczył ewidentnie ręki w polu karnym. Jednak w 69 minucie po kontrze i ładnej akcji było już 2-0 dla gości. W 80 minucie Chełmianka dobiła rywala po drugim golu w tym meczu Przemysława Banaszaka. Było po zawodach. Po tym zwycięstwie Chełmianka jest już na 3. pozycji i ma realne szansę na awans do ogólnokrajowej ligi! Oba kluby w historii  nigdy nie grały wyżej niż są obecnie. Godne odnotowania jest, że z kibiców gości przyjechała dopingować kilkuosobowa grupa, która śpiewała: Jesteśmy zawsze tam gdzie nasza Chełmianka gra, aleaooo. Jeśli ktoś jechał za swoją drużyną przez całą Polskę to wie jakie to wspaniałe uczucie, którego nigdy się nie zapomina. To właśnie w Lubinie miałem przyjemność poznać Elizkę.

Stadion położony jest dość ciekawie, bo z ładnym widokiem na góry. Jest nowy, nie dawno zmodernizowany. Otacza go niestety bieżnia lekkoatletyczna co sprawia, że daleko do boiska. Jako ciekawostkę dodam, że tuż za ogrodzeniem stadionu są tory kolejowe gdzie jadą pociągi relacji Kraków Zakopane. Niestety nie kursują one często, a podróż zajmuję ponad 3 godziny.

17.05 pora wracać do Krakowa. Dojazd zajął ponad 2 godziny. Generalnie sport to zdrowie, ale ja to chyba mam dość (żartuję). To może jakaś relacja za tydzień z Żyliny. Pozdrawiam.

NKP Podhale Nowy Targ 0-3 (0-1) Chełmianka Chełm