A klasa: Zwierzyniecki Kraków – Podgórze Kraków

(78). Na remis.

Dzisiaj postanowiłem wrócić i dokończyć to czego nie udało mi się 7 maja 2016 roku.

Już pierwsze minuty pokazały, że Podgórze przyjechało na Błonia po 3 punkty. Obie drużyny plasują się w górnej części tabeli, ale to goście z Podgórza chcą wrócić do klasy wyżej. W 10 minucie meczu Wojciech Ochałek po zagraniu z głębi pola przelobował bramkarza Zwierzynieckiego i było 1-0. Od tego momentu gra była raczej wyrównana, a końcówka wyraźnie należała do gospodarzy. W 40 minucie z rzutu wolnego z około 30 metrów piłka trafiła w poprzeczkę.

Na trybunach sporo kibiców z Podgórza. Początkowo 60+, a z czasem młodszych twarzy. W tym kobiet z małymi dziećmi. Pogoda całkiem słoneczna, jednak nieprzyjemnie wiało. Co było minusem tego dnia.

Druga połowa to już bardziej wyrównany przebieg. Gospodarze dopieli swego i po wrzuceniu piłki w pole karne z bliska trafili do siatki. Poziom meczu mówiąc ogólnie rozczarował. Jak zauważyli kibice śledzący to spotkanie, za taki stan rzeczy mogły odpowiadać… zbyt mocno napompowane piłki, które usilnie podskakiwały. Prawda jest jednak taka, że i jedni i drudzy grali jakby bronili się przed spadkiem, a nie walczyli o awans. Z wiadomych względów mogę być nie obiektywny gdyż kibicowałem Podgórzu. Też z wiadomych względów. :-)

Krótkie podsumowanie. Udana sobota. A trzeba jeszcze powiedzieć, że pan sędzia zapomniał kartoników. O czerwonych to nie ma co wspominać, ale żółte to mógł zabrać. Chyba, że postawił na twardą angielską piłkę to okej. Mógł przecież. Było upalnie (no prawie), kulturalnie jak zawsze w Krakowie i spokojnie. Mimo wszystko, bo przecież w mediach mówi się w ostatnim czasie tylko o morderstwach w Krakowie. To chyba tyle.

Zwierzyniecki KS Kraków 1-1 (0-1) Podgórze Kraków