A klasa: LKS Niedźwiedź – MKS Skała

(75). Zima (jeszcze) nie odpuszcza.

Kiedy dotarłem do stadionu Com-Com Zone to właśnie trwała rozgrzewka. Wszyscy byli tak poubierani jakby grali gdzieś na Syberii. Ale fakt był taki, że było przenikliwe zimno z porywistym wiatrem. Nawet sędzia liniowy skorzystał z maski neropronowej. Ja dzisiaj także. Gra była szybka i nawet widowiskowa. W pobliżu można było kupić ciepłą herbatę, ale ja nie znalazłem punktu gastronomicznego. To był mecz pełen emocji. Bramkowe strzelanie otworzył Łukasz Hodor, jednak do przerwy widniał wynik remisowy 1-1. Po przerwie Skała wyszła na prowadzenie, jednak to Niedźwiedź zadał trzy decydujące ciosy. Gole dla Niedźwiedzia zdobywali na 2-2 Łukasz Hodor po ładnej asyście Jakuba Rajcy. Tomasz Kawa (były zawodnik takich klubów jak Tuchovia Tuchów, Grzegórzeckiego Kraków czy Jutrzenki Giebułtów) po asyście Dominika Przecherki wyprowadził Niedźwiedzia na prowadzenie – po tym golu był szał radości. Ostatniego gola zdobył Patryk Kowalski. Dzięki temu zwycięstwu LKS Niedźwiedź jest liderem krakowskiej klasy A i według mnie zrobią awans po 15 latach spędzonych w tej klasie rozgrywkowej. MKS Skała walczy o to by nie spaść do klasy B. Z taką grą raczej to osiągnie. Na razie jest druga od końca – ma 10 punktów.

Szczególne podziękowania należą się klubowi LKS Niedźwiedź w uzyskaniu informacji oraz w skorygowaniu moich nieścisłości. Super kontakt!

Na tym nie koniec miłych akcentów. Kiedy konczyłem już notkę i kladłem się spać dostałem prywatną wiadomość na moją skrzynkę: Z jakiś czas zapraszamy do malowniczego Niedźwiedzia koło Słomnik, pamiętającego boje miedzy innymi z Koroną Kielce ;)

Oczywiście przyjadę! Może jeszcze w kwietniu. Takie rzeczy mnie budują.

LKS Niedźwiedź 4-2 (1-1) MKS Skała 2004