A klasa: Unia Jaroszowiec – Leśnik Gorenice

(70). Jaroszowiec. To mój ostatni przystanek jeśli chodzi o niższe ligi.

Jaroszowiec słynie z tego, że znajduje się tutaj Wojewódzki Szpital Chorób Płuc wybudowany w 1926 roku. Jednak mimo wszystko trudno o dobry dojazd w to miejsce. Pociągi PKP z Olkusza kursują rzadko, a podmiejskie autobusy też niezbyt często. Stąd dzisiaj miałem towarzysza.

Siedząc już na stadionie znajdujacym się obok dworca w oddali widać duży budynek. O którym nowoczesności nie ma mowy. Kojarzy się on bardziej z radzieckimi budowlami schyłku lat 80. A to właśnie jest szpital w którym głównie leczą ludzi na gruźlicę.

Budynek stacji kolejowej wybudowany został w 1913 roku. W środku pracuje dróżnik, który obsługuje rogatki. Są tutaj dwie czynne linie. Pazażerska Kielce/Sędziszów – Katowice. Druga z nich towarowa łączy Ludin (Ukraina) ze Sławkowem. Jaroszowiec jest jedną z ostatnich stacji na tej trasie.

W Jaroszowcu znajduje się także kościół, cmentarz, basen, szkoła, poczta, wyciąg narciarski, kilka jaskiń i sklepy spożywcze.

W 1962 roku założono tutaj klub piłkarski. Na przestrzeni ostatnich lat zespół regularnie grał w A i B klasie. Co działo się wcześniej to już nie udało mi się ustalić. Prawdopodobnie nie było tutaj większych sukcesów w postaci awansu do wyższych rozgrywek.

Na obiekcie jest jedna trybuna kryta, która też już chyba pamięta zamierzchłe czasy. Ale w razie nie pogody można się pod nią schować.

Mecz z gatunku drużyn ze środka tabeli. Jeśli chodzi o bezpośrednie pojedynki tych drużyn w Jaroszowcu w ostatnich latach (od 2002 roku) to bilans jest wyrównany. 3 zwycięstwa gospodarzy i tyle samo gości. Raz padł remis. Trzeba uwzględnić też dwa walkowery.

Wystartowali punktualnie o godzinie 13 w zimnym klimacie. Mecz na nie równym boisku przypominał bardziej kopanine w której lepsi okazali się piłkarze Unii. Piękne okolice Pustyni Błędowskiej musiały dzisiaj wynagrodzić niski poziom.

Unia Jaroszowiec 4-1 (3-1) Leśnik Gorenice

11.11.2017 (sobota), godzina 13.00
A klasa
Widzów:
≈ 20
Bilet:
 0 PLN

Foto:

Budynek klubowy w którym znajdują się również szatnie.

Po lewej gospodarze. Na niebiesko piłkarze Leśnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s