Ekstraklasa: Cracovia – Wisła Płock (2)

(64). Po przegranej Cracovii w PP przyszła pora na ligowe starcie z płocką Wisłą.

Smutny tydzień

W sobotę i niedzielę zostało odwołanych większość meczów. Małopolska (i nie tylko) przez weekend tonęła w strugach deszczu. Tam gdzie ja miałem jechać decyzja miała zapaść przed rozpoczęciem meczu. Nie zdecydowałem się na takie ryzyko. Patrząc w niebo to moim zdaniem sędzia mógł podjąć tylko decyzję o odwołaniu spotkania w Baranówce. Tak też się stało.

Rywal Cracovii w ostatniej kolejce pokonał przed własną publicznością 3-1 Pogoń Szczecin. Przed tą kolejką Wisła była na 11 miejscu, a Cracovia zamykała stawkę nie wygrywając jeszcze w tym sezonie meczu u siebie.

Jako pierwsi sytuacje stworzyli sobie piłkarze Pasów. W 15 minucie doskonałą okazję zmarnował Krzysztof Piątek, który nie trafił do pustej bramki. 5 minut później Adam Deja też miał swoją szansę. Pierwsza połowa była momentami usypiająca. Druga zaczęła się od dwóch dobrych akcji Cracovii. Jednak to Wisła wyszła na prowadzenie w 49 minucie po bramce Urugwajczyka Nico Vareli. Do remisu doprowadził Hernandez strzałem z 18 metrów. Jednak Wisła zdołała zadać ostateczny cios. Najpierw Merebaszwili, a w końcówce Dominik Furman. Gra Pasów wyglądała fatalnie. Kibice zaczęli opuszczać stadion jeszcze przed końcem meczu. Odnotuje jeszcze, że do Krakowa przyjechało 40 kibiców z Płocka, których wspomogli także kibice Hutnika Kraków. Doping był jednak bardzo słaby. Niewiele lepiej było u gospodarzy.

Cel? Niezmienny. 13 grudnia zobaczenie meczu Hertha – Hannover. Reise Berlin. Jeśli się nie uda to trudno, będę próbował dalej. Mam ciekawe pomysły, ciekawe projekty. Na koniec jeszcze jedno podziękowanie dla p. Zbigniewa Klatki autora monografii klubu MZKS Alwernia oraz redaktora jednej z gazet, który wysłał mi za darmo książkę. Zwróciłem się wówczas o pomoc przy pisaniu monografii jednak brakowało mi materiałów. Bardzo dziękuję. Po przeczytaniu trafi ona do mojej kolekcji :) Oczywiście Alwernię chcę odwiedzić od dłuższego czasu i ciekawie opisać.

Cracovia 1-3 (0-0) Wisła Płock

0-1 Nico Varela 49