Hokejowa Liga Mistrzów: Cracovia – Brynäs IF

Mimo zimna wybrałem się dzisiaj na Cracovię by być w trudnych chwilach tego zespołu.

Najpierw na hokeja. Zespół przeciwnika pochodzi ze Szwecji i również ma piłkarski odpowiednik. Posiada 8 punktów i jest praktycznie pewny awansu do Play Offs

Cracovii zajmuje ostatnią pozycję w tabeli.
Bez szans na awans, który i tak był nierealny. I co z tego? Hokej w Krakowie jest bardzo popularny. Jestem pierwszy raz i na hokeju i na tym lodowisku. Chociaż przechodziłem obok niego dziesiątki razy gdy leżałem w szpitalu, a popołudniami wychodziłem pod Halę Targową.

Tutaj można było kupić wszystko. Od lekarstw na receptę po nawet broń czy pirackie filmy. Oczywiście nie jak w sklepie. To taki krakowski „Jarmark Europa”. Do południa w niedziele był tutaj także targ staroci. Znowu zakręciła się łezka.

Nawet nie przypuszczałem, że tyle ludzi chodzi na hokeja. Wiedziałem, że Kraków to mekka hokeja, ale gdy zobaczyłem te tłumy ludzi z szalikami i doping znany mi z piłki nożnej to dopiero uwierzyłem. Doping był wspaniały, ale nie ma się co dziwić, kibice wspierali zawsze obie sekcje. Dla mnie to taka uwertura przed wyjazdem do Warszawy.

Muszę przyznać, że ściskałem kciuki za Cracovię, ale się nie udało. Mimo prowadzenia, a potem doprowadzenia do remisu. Bramkę Cracovia straciła w przewadze liczebnej przeciwnika na koniec drugiej tercji.

Tyle. Na hokeju to ja się znam średnio. Nie będę Wam więc „lał wody”. Ja dalej tego krążka nie widzę, tak szybko lata. Jest jeszcze jedna ciekawa rzecz. Znowu świetna muzyka. No usłyszeć AC/DC Thunderstruck czy LP Mała Wojna bezcenne. Muzyka to także moja pasja. Nie dziwcie się, że bardzo często do niej nawiązuje.

Dziękuję za ten tydzień tym, którzy mnie czytali. Mam nadzieję, że do następnego.

Szwedzi w białych strojach, a Cracovia w tradycyjnych.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s