Mistrzostwa Europy w siatkówce: Bułgaria – Rosja

Dzisiaj rozpoczęły się Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej w naszym kraju.

Oczywiście nie wlicza się ten mecz do numeracji na moim blogu. To zupełnie co innego. Na siatkówce znam się słabo. Bardziej kojarzę poszczególne sukcesy niż taktykę tej gry. Co by nie powiedzieć to ta dyscyplina w naszym kraju jest bardzo popularna.

Bilet leżał sobie gdzieś pomiędzy książkami, aż zorientowałem się, że to już jutro! A kupiłem go jeszcze w maju. Bilet kupiony, wypada iść oglądnąć. Na tych Mistrzostwach kibicuje Rosji, ale pewnie tylko z zamiłowania do tego języka. Dzisiaj ogólnie większość kibicowała Bułgarii.

O Mistrzostwach Europy słów parę

Rozgrywane są od 1948 roku. Po raz pierwszy w Polsce. Najwięcej razy po medal sięgał Związek Sowiecki (także jako Rosja), bo aż 13 złotych medali. Polacy dotychczas tylko raz sięgnęli po złoto w 2009 roku w Turcji. Pokonując wtedy po dramatycznym meczu Francję. Pamiętam to świetnie. Ostatni raz srebro wywalczyliśmy w NRD  w 1983 roku. Mecze mistrzostw odbędą się w 5 miastach. I wszystkie będą transmitowane w telewizji.

Jedna z głównych Aren Mistrzostw i zarazem największa to Tauron Arena Kraków. Gościłem już tutaj (wtedy w małej hali)

Życiowe zmiany… w ostatniej chwili

Moje przygody rozpoczęły się dość niespodziewanie, bo w ostatniej chwili musiałem zmienić dzięki komuś plany. Zrobiłem to ze łzami w oczach. Gdyż szczególnie teraz brakuje mi osoby, z którą mógłby szczerze porozmawiać. Tak więc jutrzejsze plany ulegają całkowitej destrukcji. Trudno. Bilet do Łodzi zwróciłem i życie toczy się dalej.

Dzisiaj w drodze do Tauron Areny szukam miejsca gdzie mogę się jutro udać, bo szkoda tych 3 dni wolnego, które sobie załatwiłem. Znalazłem więc i zamawiam bilety. Szukam punktu ksero na mieście gdzie mogę wydrukować bilety na jutrzejszy wyjazd. Załatwiłem.

Wrażenia artystyczne

Kolejnym problemem był objazd tramwajów zmierzających przez rozkopany Kraków. Docieram na 45 minut przed rozpoczęciem meczu. Widzę nawet kibiców z Bułgarii. Aby dostać się na mój sektor też musiałem się nieźle namyśleć. Jednak miła obsługa na każdym kroku wszystko wyjaśniała dogłębnie. Widok cudowny. Piękna muzyka i cała otoczka. To taki super sport do rozerwania się i dobrej zabawy. Na 20 minut przed startem raczej mało widowni. Tej nie było także po rozpoczęciu meczu.

W pierwszej partii tylko raz Bułgaria była na prowadzeniu. Ostatecznie przegrała 25-23. Z kolei w drugim secie Юнаци (Junacy) nie prowadzili już nawet ani razu. W trzeciej odsłonie zespół Bułgarii już bardziej postawił się Сборная (Sbornaja), jednak to oni już do końca kontrowali grę. Po tym spotkaniu grali ze sobą Hiszpanie ze Słowenią. Jednak większość fanów siatkówki czekała na wieczorny mecz Polaków z Serbią. Gdy wracałem do domu Polacy przegrywali z Serbią 0-2.

Kończę więc raczej udane popołudnie i jutro udaje się gdzieś dalej. Zapomniałem tylko wymienić tylko waluty. Pozdrawiam.

Bułgaria 0-3 (23-25, 20-25, 19-25) Rosja

Najwięcej punktów:

Dimitri Wołkow – 12 (Rosja)
Maksim Michajłow – 12 (Rosja)
Rozalin Penczew – 17 (Bułgaria)

24.08.2017 (czwartek), godzina 17.30
1 kolejka Grupy C Mistrzostw Europy
Widzów:
≈ 2 163
Bilet:
30 PLN

Foto:

Pustawa hala na 30 minut przed rozpoczęciem spotkania. Później nie było wiele więcej widzów.

Proszę wstać! Hymny narodowe. Tutaj anthem Bulgarii, za którą byli także Nasi rodacy.

Przywitanie obydwu zespołów. Naprawdę niewielu znam siatkarzy, ale parę nazwisk słyszałem.

Kibice Bułgarii. Dopingowali ile sił. To jeden z milszych akcentów dzisiejszej imprezy. Szkoda, że tak gładko dzisiaj polegli.

Po meczu. Obydwie drużyny przyjaźnie wymieniły sobie uściski dłoni.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s