A klasa: Górnik 09 Mysłowice – 1. FC Katowice

(45). Co się kojarzy z Mysłowicami? Myslovitz. I nie trzeba być spostrzegawczym. Zespół pochodzi właśnie z tego miasta.

Ale z tego miasta pochodzi także inny zespół. Mniej znany Górnik Mysłowice. Swój stadion ma przy jakże śląskiej ulicy – Gwarków. Nawiązując jeszcze do Myslovitz. Kiedyś pisałem o Peggy Brown, bo utwór sam w sobie mi się bardzo podobał.

O 14.15 miałem zaplanowany odjazd z MDA w Krakowie. Teraz trzeba ruszyć umysł i pomyśleć jak najszybciej dostać się do Mysłowic. Wyszło, że najszybciej w 15 minut dojedzie pociąg Śląskich Kolei Regionalnych w cenie 5 zł. Jednak najważniejsze to na niego po prostu zdążyć. Założyłem jednak, że ciężko będzie i pojadę drugim o 15.34. Żeby było śmiesznie odjechał 1 minutę po moim przybyciu na peron. Autobusy i tramwaje jadą do Mysłowic ponad 40 minut. To też zamawiam taxi i po 13 minutach docieram do upragnionego celu. Pomijam, że na taxi czekałem 20 minut. I tak wyszło na plus. Kierowca pytał mnie jeszcze czy wiem gdzie dokładnie jest stadion, bo dawno nie był w Mysłowicach. Ale jakoś trafił i chwała mu za to.

Górnik już chwilkę grał, a na trybunach gwara śląska. „Jo Ci chłopie godom, że pamintom jak Górnik groł w III lidze” Rozmawiali ze sobą starsi kibice na trybunach. Pisownia oryginalna gdyż ja śląskiego nie znam. Co wydarzyło się na meczu? Padło aż 13 bramek! Wszystkie dla gospodarzy. Zespół miał mecz pod zupełną kontrolą. Klub już awansował kolejkę wcześniej do klasy okręgowej razem ze Szopienicami Katowice. Dzisiaj spotkały się dwa najstarsze kluby w A klasie. Górnik został założony w 1909, a rywal z Katowic w 1905 rok. Największy klub z Mysłowic święcił w III lidze jak już wspominali Panowie na trybunach. Obecnie zajmuję 1 pozycję z liczbą 70 punktów. Do końca rozgrywek tylko dwie kolejki. Zespół z Katowic do końca będzie walczył o utrzymanie.

Co mnie tu zaskoczyło? Katowice nie są takie brzydkie jak się wielu ludziom wydaje. Nie wiem skąd taki stereotyp. Miasto jak miasto. Czułem się tu jak u siebie. Mysłowice i mecz również toczony w spokojnej atmosferze. Mój ulubiony Chorzów, który darzę sympatią niestety wczoraj spadł z ligi. Jednak ja zapowiadam, że kiedyś się pojawię na meczu. Za tydzień jednak zmieniam komunikację i udaję się na mecz/wycieczkę do Rudawy. I oby było spokojnie.

Górnik 09 Mysłowice 13-0 (5-0) FC Katowice

03.06.2017 (sobota)
A klasa
Widzów: ok. 120
Bilet: Wstęp bezpłatny

Foto relacja:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s