A klasa: Piłkarz Podłęże – Złomex Branice

(42). Zapraszamy do Podłęża. Zaproszenie to dostałem w maju ubiegłego roku od jednego kibica na Nadwiślanie w Krakowie. Okazja trafiła się dopiero dzisiaj.

Słowa dotrzymałem i przyjechałem. Może miejscowy zespół nie gra rewelacyjnej piłki, może nie gra o awans, ale zespół jest ciekawy. Od 1997 roku nieprzerwanie występuje w klasie A.

Na klubowej stronie dość szczegółowo opisano historię klubu. Największe sukcesy klub z Podłęża zanotował w latach 80. W 1984 wygrał A klasę i pierwszy raz w dziejach klubu zagrał w „okręgówce”. W sezonie 1988/89 doszło do pojedynku ze Strażakiem Kokotów w bezpośredniej walce o awans z klasy A. Według historii na meczu w Kokotowie miało być 4 tysiące widzów! Nie wiem czy ktoś miał wybujałą fantazję pisząc to, ale ciężko w to uwierzyć.

Rzut oka na mapę i stadion wydawał się być położony w dobrym punkcie. Z wiaduktu Staniątki jest parę metrów. Dojazd zajął mi około godzinę i wreszcie był to chyba najgorętszy mecz w tym roku. Upał można powiedzieć.

Do Podłęża docieram pół godziny przed gwizdkiem. Od razu idę na trybunę, która jest całkiem ładna i zadbana. Jak i cały obiekt. Jest nawet zegar z wynikiem odmierzający czas. Toalety też są. Niestety ich nie odwiedzałem i nic tu nie mogę powiedzieć o ich jakości. W przerwie meczu, już tradycyjnie było zbieranie na tacę co łaska. Rzecz jasna pieniądze idą na klub, nie tak jak w pewnych instytucjach. Stąd chciałem dać te 5 złotych, ale miły Pan podarował mi wejściówkę. Mówiąc, że jestem przyjezdny i cieszy się z odwiedzin ich klubu. Niektórzy natomiast już chyba się wycwanili wychodząc na chwilę, by uniknąć płacenia.

Mecz nie porwał, bo i nie mógł. Piłkarz o nic już w tym sezonie nie walczy. Padły dwie bramki dla gospodarzy, którzy ten mecz mieli pod zupełną kontrolą. Zespół z Branic nie oddał w pierwszej połowie nawet strzału na bramkę.

I tak dotrwałem do końca widowiska. W słoneczną niedzielę.

Piłkarz Podłęże 2-0 (0-0) Zjednoczeni Branice

1-0 Kamil Małek 11
2-0 Piotr Warzecha 16

14.05.2017 (niedziela)
A klasa
Widzów: ok. 60
Bilet: 5 zł

Foto relacja:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s