B klasa: Błyskawica Wyciąże – Gryf Wiatowice

(40). Niedzielne majowe i ciepłe popołudnie zawitałem w Wyciążach.

Nie chcę mi się wierzyć, ale dawno nie byłem na meczu B klasy. Nie zastanawiając się długo zdecydowałem tutaj przyjechać. Aż trudno uwierzyć też w to, że szybciej zajechałbym do Katowic niż tutaj. Jednak wszystko poszło zgodnie z planem.

Klub Błyskawica został założony w 1980 roku grał najwyżej w klasie A. W ubiegłym sezonie zajął pierwsze miejsce w klasie C i razem ze swoim dzisiejszym rywalem awansował poziom wyżej.

Prawie rok temu, bo 8 maja. Pomiędzy tymi zespołami padł remis 2-2. W tabeli oba beniaminki grają bez rewelacji. Po 20 kolejkach zespoły zajmują kolejno 12 i 7 miejsce.

Zdążyłem na czas. Przyznam, że trochę bałem się jak miejscowi zareagują na mój przyjazd i robienie zdjęć. Wszystko jednak tutaj było na miejscu. Po przybyciu na miejsce, a jak wspomniałem podróż tutaj jest wyjątkowo długa to moim oczom ukazał się widok ładnej wioski. Gdzie rytm toczy się według zupełnie innych zasad.

Przez cały mecz siedząca nieopodal mnie para cały czas się obściskiwała i nawet trochę mnie to denerwowało. Ale młodość musi się wyszumieć.

Już w pierwszych minutach doskonałą okazję mieli gospodarze, ale piłka trafiła w poprzeczkę. Później jednak to Gryf był drużyną dominującą, czego efektem były dwie bramki. Po przerwie obraz gry się diametralnie zmienił. Błyskawica doprowadziła do remisu. Ładna była zwłaszcza bramka dająca remis pięknym strzałem głową. Historia z ubiegłego roku się powtórzyła. Oba beniaminki zadowoliły się jednym punkem.

I choć czułem się tutaj trochę obco to będę miło wspominał ten wyjazd.

Byskawica Wyciąże 2-2 (0-2) Gryf Wiatowice