A klasa: MKS Skała – Tytan Polekarcice

(37). Tego stadionu brakowało mi do zaliczenia. A ponieważ już tutaj nie bywam, a trafiła się okazja to skorzystałem.

Ostatnio na meczu w Skale byłem w roku 2004. Wówczas miejscowa drużyna rywalizowała w klasie C, a jej przeciwnikiem był Płomień II Jerzmanowice. Mecz zakończył się rezultatem 2-2.

Bilet do mojej kolekcji

Historia klubu jest dłuższa niż w klubowym herbie. Klub jest kontynuacją LZS Skalanka założonego w 1965 roku. Swoje mecze LZS rozgrywał w początkowych latach w pobliskim Ojcowie. Dopiero w latach 80 zdecydowano się na budowę boiska w Skale. Największym sukcesem była gra w klasie okręgowej i zajęcie 3 miejsca. Po reaktywacji już jako MKS Skała 2004, klub najwyżej grał w klasie A. Wychowankiem był późniejszy reprezentant Polski oraz piłkarz m.in. Widzewa Łódź i Cracovii – Tadeusz Błachno. Zainteresowanych tą postacią odsyłam do lektury książki Wielki Widzew. Przytaczam tylko smutny fragment tej książki. I to co alkohol może zrobić z życiem.

Mecz rozpoczął się o godzinie 15. Na zmodernizowanym boisku, które kosztowało niemałą sumę. Przeciwnikiem gospodarzy był Tytan Polekarcice. Poziom meczu, zwłaszcza w pierwszej połowie rozczarował. Druga połowa zdecydowanie lepsza. Niestety. Nigdy nie lubię tego pisać, zwłaszcza, że należę do osób, które mają bardzo ambiwalentny stosunek do alkoholu. Tutaj niestety był on obecny. Odwiedziłem dziesiątki stadionów i niestety tutaj zostawię to bez komentarza. Ja jednak skupiłem się na swoim hobby.

Dzisiaj miałem mało czasu, ponieważ chciałem jeszcze obejrzeć mecz Cracovii w Białymstoku i spieszyłem się żeby zdążyć do domu, a dalszy wyjazd by mi to uniemożliwił. A za tydzień przyjeżdża do Krakowa Legia. W przyszłą niedziele chce odwiedzić także miejscowość Wyciąże.