IV liga: Orzeł Piaski Wielkie – Unia Oświęcim

(36). Jednym słowem to była szalona sobota.  Najpierw miałem jechać do Grębałowa, potem do Wróblowic, a w końcu pojechałem na Piaski Wielkie.

Orzeł został założony 19 kwietnia 1944 roku. Za kilka dni więc będzie obchodził jubileusz. Na początku nazywał się Spójnia, a potem Sparta. Od 1957 roku już jako Orzeł. 24 czerwca stadionowi przy ulicy Niebieskiej nadano imię księdza prałata Franciszka Dźwgońskiego (zmarłego w 1993 roku), jednego ze współzałożycieli.

W 1975 roku Orzeł wzbił się na wyżyny III ligi. To był największy sukces w dziejach klubu. Niestety szybko pożegnał się z tymi rozgrywkami. W tamtym sezonie doszło też do ważnego meczu. Na zasypany śniegiem boisku Orzeł zremisował z faworyzowaną Garbarnią, co było ogromną niespodzianką.

Przez zespół przewinęło się wielu świetnych graczy. Bamburowicz, Bańbuła, Jastrzębski, Jelonek, Kierdaj czy Suder. A z trenerów chociażby Drozdowicz, który dokonał awansu w 2001 roku do IV ligi.

Mecz z Unią był dla Orła bardzo ważny. Zajmuje on po tej porażce 14 miejsce i bardzo trudno będzie mu utrzymać się w IV lidze. Unia jest na 5 miejscu. Jej awans nie grozi. Atmosfera na meczu całkiem przyjemna i nawet z ciekawym dopingiem. Wynik niestety dla Orła fatalny, ale na pocieszenie ładna bramka z rzutu wolnego.

Nie wiem jeszcze gdzie udam się w Wielką sobotę, ale najpewniej decyzję podejmę jutro. :-)

Orzeł Piaski Wielki 1-4 Unia Oświęcim

0-1 Dawid Rzeszutko 8
0-2 Przemysław Dudzic 26
0-3 Bogdan Swarzyński 36
1-3 Krzysztof Petho 50
1-4 Łukasz Ząbek 80

08.04.2017 (sobota)
IV liga
Widzów: 100
Bilet: 8 zł (wszedłem za darmo)

Foto relacja:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s