III liga: Garbarnia Kraków – Cosmos Nowotaniec

(34). W tą sobotę wybrałem się na mecz Garbarni. Obejrzałem kolejny mecz od „deski do deski”.

Do końca nie było pewne czy mecz w Borku Fałęckim się odbędzie, dlatego nie ryzykując zmieniłem plan. Choć tam jednak mecz się odbył i moja wizyta na stadionie, którego wciąż brakuje mi do „kolekcji” musi czekać.

Przywitała mnie za to słoneczna pogoda. Pojedynek na zmodernizowanym stadionie. I dużo dobrej piłki po krakowsku.

W tym pojedynku zdecydowanie przeważała Garbarnia. Goście z Nowotańca w pierwszej połowie nie przeprowadzili żadnej akcji. Udało się to Garbarni z rzutu karnego, który wykorzystał Marcin Siedlarz. Po przerwie pięknego gola z rzutu wolnego zdobył Marek Maślejak. Gospodarze  znów wyszli na prowadzenie w 63 minucie. Marcin Siedlarz wykorzystał błąd bramkarza Mateusza Krawczyka, który wyszedł w okolice 30 metra, minął go i strzelił gola do pustej bramki. Na 3-1 w 89 minucie podwyższył Damian Nieśmiałowski.

Atmosfera zaskakuje mnie na tym stadionie. Frekwencja również. Miejscowy młyn nie ograniczał się tylko do walenia w bęben. Garbarnia odrabia straty do prowadzącego KSZO, który w równolegle toczonym meczu przegrał z JKS-em Jarosław 1-2. To sprawia, że Garbarnia dalej jest w grze o II ligę.

Teraz udaje się najpewniej na mecz Raków Częstochowa – Siarka Tarnobrzeg. Proszę nie traktować tego poważnie, w końcu to będzie 1 kwietnia ;-)

Garbarnia Kraków 3-1 Cosmos Nowotaniec

1-0 Marcin Siedlarz 37 (karny)
1-1 Marek Maślejak 51 (wolny)
2-1 Marcin Siedlarz 63
3-1 Damian Nieśmiałowski 89.