A klasa: Strzelcy Kraków – Bibiczanka Bibice

(33). Rozpoczynam przygodę z niższym ligami. W ten weekend wybór padł na A klasę.

Doczekałem się meczu na obiekcie Korony, tym samym zaliczam kolejny stadion w Krakowie na którym jeszcze nie byłem. Jest to obiekt, który robi na mnie wrażenie. Specyficzny klimat wisi tu w powietrzu. I czas jakby się zatrzymał w latach 50. Kamienne trybuny w środku parku Bednarskiego.

Do końca nie wiedziałem jednak czy udać się tutaj czy na Suche Stawy, bo tego dnia zapowiadali deszcz, a stadion Hutnika jest zadaszony. Jednak przywykłem do oglądania meczów w różnej aurze.

O Strzelcach już pisałem. To napiszę parę słów o rywalu z Bibic, gdzie również chciałbym się udać. Klub założony został w 1992 roku, a stadion niedawno został zmodernizowany. Najwyższy poziom to gra w A klasie.

Po wycofaniu się zespołu TS Rybitwy z A klasy to drużyna Strzelców zamyka tabele. Goście z Bibic są na drugim miejscu i walczą o historyczny awans. Tęskniłem za tą piłką gdzie nie grają pieniądze. Mecz rozpoczął się o 15.30. Na stadion wszedłem równo z gwizdkiem sędziego. Mocno padało i przez pół godziny szarpałem się z parasolem. Z którego generalnie zostały same druty, bo dość silnie wiało.

Mecz toczony był pod dyktando Bibiczanki, która nie schodziła z połowy przeciwnika. Efektem była bramka w 28 minucie. W drugiej części obraz trochę się tylko zmienił, bo Strzelcy próbowali więcej grać piłką. Ich gra ograniczała się do kontr. Z kolei Bibiczanka atakowała atakiem pozycyjnym. I w końcu podwyższyła na 2-0, a potem na 3-0. W ostatniej minucie z rzutu karnego padł czwarty gol. Sędzia od razu zakończył mecz. Ponieważ stałem blisko arbitra liniowego to po meczu spytałem jak się sędziuje w takich warunkach? Odparł z uśmiechem, że taka praca.

Mecz do udanych zaliczam. Przywykłem do aury i nie narzekam na nią. Teraz mecz w Borku Fałęckim, a potem jadę do Częstochowy na mecz Rakowa z Siarką Tarnobrzeg. I coraz bliżej do wyjazdu do Czech.

Pozdrowienia z mokrego, deszczowego i wietrznego Krakowa.

Strzelcy Kraków 0-4 Bibiczanka Bibice