Stadion Przeboju Wolbrom

przeboj_wolbromDo Wolbromia planowałem pojechać na mecz, ale jakoś nie było mi po drodze. Teraz wybrałem się ma pusty stadion. Pogoda niestety nie sprzyjała.

Siarczysty mróz. Na termometrze pokazywało 17 stopni na minusie. Można powiedzieć idealna pora na spacery. W każdym razie pogoda dla wszystkich taka sama. Spragniony ligowej piłki odwiedziłem stadion w Wolbromiu. Nie cała godzina jazdy samochodem z Krakowa.

Przebój Wolbrom występuje w krakowskiej klasie okręgowej. Klub został założony w 1937 roku, a największy sukces to awans do II ligi. Jednak godne odnotowania są jeszcze dwa fakty z historii klubu. Najpierw w 1965 na stadionie Wawelu Przebój pokonuje Świt Krzeszowice 6-0 i awansował do A klasy. Z kolei w 1972 roku pokonuje Szczakowianke Jaworzno i wchodzi do IV ligi. To z pewnością dwa bardzo ważne wydarzenia w dziejach klubu z Wolbromia. Podobno mówili też o tym w Polskim Radio. Obecnie Przebój w tabeli jest na 4 miejscu.

Na pewno do Wolbromia na mecz zawitam. Nie wiem jeszcze kiedy, gdyż w planach mam różne inne mecze i miasta, ale kto wie. Na 18 stycznia zaplanowałem sparing Garbarni z Cracovią. 10 lutego chciałbym też wybrać się do Chorzowa. Dziękuję też Arkowi z my football moments za kontakt. Mam nadzieje, że będzie okazja się spotkać przy okazji meczów w Krakowie :-)

dsc00378

dsc00381

dsc00382

dsc00383

dsc00384

dsc00385

dsc00386

dsc00387

dsc00391

fshd

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s