Ekstraklasa: Cracovia – Termalica Nieciecza

cracovia(27). Mecz ze „Słonikami” z Niecieczy otworzył 17 kolejkę Niestety porażka. „Cieszę się, że kibice są z drużyną i bardzo im za to dziękuję. Jednocześnie w tym momencie muszę przeprosić wszystkich sympatyków klubu, gdyż dzisiaj zdecydowanie ich zawiedliśmy”. Powiedział trener Cracovii.

Zastanawiałem się nad zmianą sektora. Od początku chodzę na sektor B, który słynie z tego, że tutaj się stoi przez cały mecz, a adrenalinę czuć bardzo w powietrzu. Tyle pięknych chwil tutaj. Czy nie żal tego zostawić i odejść na spokojną drugą stronę czyli sektor E? Z pewnością tam mecze ogląda się inaczej. Więc za każdym razem kiedy myślę o zmianie to odwlekam ją w nieskończoność.

Bruk-Bet jest obecnie wyżej w tabeli od Cracovii. Podopieczni Czesława Michniewicza w minionym sezonie bronili się przed spadkiem, a teraz są w czołówce tabeli choć ostatnio złapali lekką zadyszkę. Mówi się, że najgorszy dla beniaminka jest drugi sezon. Jednak w tym przypadku się to absolutnie nie sprawdza, bo Nieciecza walczy… O puchary?! Dzisiaj chciałem zobaczyć trochę dobrego futbolu w wykonaniu jednych i drugich. I ostatecznie zwycięstwo Cracovii. W meczach tych drużyn goli i emocji nie brakowało, choć rywal nam absolutnie „nie leży”. Co by tu napisać o Termalice? W zasadzie wszystko co najważniejsze to już wiadomo, bo w mediach niejednokrotnie wspominano. Czyli. Wioska z 750 mieszkańcami, stadion w polu kukurydzy i bardzo ciekawy hymn klubowy. W poprzedniej kolejce Cracovia podejmowała Piasta Gliwice, była to już rewanżowa kolejka. Trzeba przypomnieć, że w pierwszym meczu „Pasy” wygrały 5-1. Teraz pechowo zremisowały 2-2, po straconym golu z rzutu karnego w doliczonym czasie gry. Z kolei Bruk-Bet w minioną niedziele wygrał w Gdyni z Arką 3-1.

Jedziemy z meczem. Zawsze mocno i całym sercem. Wcześniej jeszcze problemy z zalogowaniem się do strefy kibica i kupnem biletu przez internet. Więc musiałem nabyć bilet przed stadionem w kasie, a potem okazało się, że wszystko działa.

Mecz rozpoczął się dość od ataków Cracovii, jednak wyglądało to jak bicie głową w mur. Bruk-Bet cofnięty i grający defensywnie nie pozwalał skonstruować Cracovii składnej akcji. Za to grająca dobrze z kontry Nieciecza trafiła do siatki najpierw w 10 minucie po strzale Mišáka, a potem na 2-0 podwyższył Osyra w 25 minucie. W tym momencie nic nie zapowiadało, że odmienią się losy meczu dla Pasów. Kontaktowego gola udało się zdobyć dopiero w 68 minucie po strzale Mateusza Szcepaniaka i wydawało się, że Cracovia pójdzie za ciosem łapiąc kontakt. Jednak nie poszła. Dwie minuty później znów Bruk-Bet skontrował Cracovię i było 3-1. Postawa arbitra też budziła moim zdaniem mnóstwo zwątpienia. Znowu wracają słabe chwile, chwile zwątpienia. W następną niedzielę mecz z Górnikiem. Z kim mamy wygrać jeśli nie z najgorszą drużyną?

Cracovia 1-3 Bruk-Bet Termalica Nieciecza