Ekstraklasa: Cracovia – Wisła Płock

cracovia(26). Ekstraklasa wraca po przerwie na reprezentację. Piątkowy wieczorny mecz z beniaminkiem z Płocka zainaugurował 12 kolejkę.

Po raz ostatni Cracovia rywalizowała w lidze z Wisłą Płock 9 lat temu. Zakończyło się remisem 2-2. Wisła Płock spadła w tamtym sezonie z ligi, a Cracovia walczyła o europejskie puchary. W oficjalnych meczach jest to rywal z którym Cracovia ma jednak niekorzystny bilans.

Zagrać w rytmie Rock and Rolla

Przed dwoma tygodniami tak właśnie było. Korona dostała szóstkę od nas. „ Na pewno będzie to mecz otwarty, nie będzie żadnych szachów, a bramki na pewno padną. Mamy nadzieję, że to my wygramy. Potrzebujemy trzech punktów, bo w ostatnich dwóch meczach wywalczyliśmy tylko remis. Jedziemy po zwycięstwo ” – mówił Dominik Furman rywal Cracovii. Początki były jednak niemrawe z obu stron. W zasadzie obie drużyny nie stwarzały sobie żądnych dobrych sytuacji. W 31 minucie Malarczyk sfaulował w szesnastce Dimityra Ilijewa i sędzia odgwizdał rzut karny. Futbolówka po mocnym uderzeniu Furmana poleciała nad poprzeczką. W 55 minucie Cracovia wyszła na prowadzenie. Cetnarski dośrodkował z rzutu rożnego, a strzał głową oddał Krzysztof Piątek. Kiełpin zdołał odbić piłkę, jednak wobec dobitki Wójcickiego był już bezradny. Cracovia jest na szóstym już miejscu w tabeli. Oby tak dalej.

Cracovia 1-0 Wisła Płock