V liga: Prokocim Kraków – Wisła Jeziorzany

prokocim(22). W imię zasady – tam gdzie jeszcze nie byłem. Wizyta w Prokocimiu, który wielu ludziom kojarzy się ze szpitalem. Przeziębienie mnie trzyma, pogoda też mnie nie lubi. I to akurat w sobotę.

Sobota. Ulewa czyli standard.

Stadion klubu znajduję się w Parku  Jerzmanowskich i jest dość duży, bo według oficjalnych danych może pomieścić 5 000 tysięcy widzów! Nie wiem ile w tym prawdy, skoro na mecze Prokocimia przychodzi po 150 osób. Jednak na meczu pucharowym o którym wspominam niżej, według źródeł pisanych było tylu widzów.

Największym sukcesem Kolejowego Klubu Sportowego Prokocim Kraków był awans do III ligi, gdzie do II ligi zabrakło zaledwie jednego punktu (Coś tu musiałem pomieszać, bo chyba niczego nie brakło, skoro w oficjalnych tabelach Prokocim zajął 1 miejsce!). W 1979 roku gościł tutaj nawet Górnik Zabrze z Jerzym Gorgoniem w składzie. Był to Puchar Polski, przegrany 2-5. Takie to były czasy. A teraz?

Dotarłem szybko na stadion. Krzesełka mokre, no jak tu usiąść. Ogarniam od jakiegoś gościa chusteczki i przejechałem raz dwa. Zasiadłem i jacyś spoko młodzi ludzie się do mnie przysiedli (zawsze wiedziałem, że na Prokocimiu mieszkają porządni ludzie). Piwko? Nie no, prowadzę – mówię. Podobnie jak w Kluczach i już zaczynam lubić te olkuskie klimaty. Od razu przykuło naszej uwadze komunikacja arbitrów. Rany! W okręgówce mają elektroniczny system komunikacji? A no mają! Trawa za wysoka to powinni grać wysokie piłki – Mówi gość do mnie. Przytaknąłem bo rzeczywiście tak było. I dodałem, że jako fan angielskiej piłki będzie to typowy mecz kick and running. Zawiodłem się. Prokocim zdominował beniaminka z Jeziorzan. Trafiając do przerwy po golu… którego nie widziałem bo ktoś mi zawraca głowę i dzwoni w sobotę. Po przerwie dalej lało jak z przysłowiowego cebra. Prokocim dalej strzelał i to dwa razy. Wisła tylko raz. Wynik końcowy 3-1. Do domu.

Prokocim Kraków 3-1 Wisła Jeziorzany