C klasa: Grom Kraków – Sparta Przeginia Duchowna

(18). Najlepsza piłka, w najlepszym C-klasowym wydaniu! Na tym poziomie gorzej być nie może. Może być tylko lepiej (?). Z dużej chmury mały deszcz, chciałoby się powiedzieć. Niestety. Z dużej chmury duży deszcz dzisiaj!

C klasowa drużyna Gromu Kraków swoje mecze w roli gospodarza rozgrywa na stadionie Armatury przy ulicy Chmielnej na krakowskim Kurdwanowie. Onegdaj najbardziej niebezpiecznej dzielnicy, gdzie ścierały się kibice (pseudo) Cracovii i Wisły. Klub został założony w maju 2003 roku i jak na razie nigdy nie awansował z C klasy. Największy sukces to zajęcie czwartego miejsca.

Rywalem pomarańczowo-czarnych w to niedzielne popołudnie był zespół Sparty Przeginia Duchowna. Przez trzy sezony z rzędu drużyna ledwo utrzymywała się w B klasie, aż w końcu z niej spadła. Nie udało mi się znaleźć informacji o Sparcie. Dość powiedzieć, że wiem tylko gdzie jest Przeginia. Nawet klubowego herbu trudno się doszukać.

Faworytem był Grom, który na swojej stronie internetowej zamieścił nawet informację, następującej treści: A, że w Gromie same asy, wkrótce będzie awans, awans do B klasy!!! Pal licho, że z błędem, który poprawiłem. Przekaz się liczy. We wrześniu poprzedniego sezonu Grom był jednak zdecydowanie gorszy, ulegając Sparcie aż 2-5!

Na meczu pojawiłem się po 16. Akurat wtedy zaczęła się solidna nawałnica, ale nawet nie wachałem się by sobie odpuścić. I zamiast na trybunie (na której było raptem 3 kibiców – szacunek dla nich stać w taką nawałnicę) poszedłem pod kryty budynek klubowy, gdzie znajduje się całe serce klubu. Można powiedzieć, że tak blisko zawodników, działaczy i byłych piłkarzy (wśród nich Rico – 79 letni bramkarz, który w tamtym sezonie jeszcze bronił!) nie byłem nigdy. Atmosferę tam traktuje za jedną z lepszych. Można było nawet porozmawiać i to całkiem fajnie. Jestem mile zaskoczony tym.

Mecz rozpoczął się pod dyktando Sparty, która dominowała. Grom może raz tylko zagroził bramce. Jednak po przerwie dwa gole gospodarzy dały pierwsze 3 punkty w C klasie. Czy jest to zespół, który rzeczywiście może wejść do B klasy? Według mnie na pewno nie z taką gra. Sędzia w ogóle nie chciał rozpocząć tego meczu gdyż… nie było widać linii środka boiska. Jeden z działaczy tylko powiedział, że w taką ulewę jest to niemożliwe. Oj żal mi było dzisiaj Panów arbitrów, którzy nie mieli suchej nitki na sobie.

Kolejne propozycje wyjazdów padają. Z czego mogę tylko podziękować bo następna sobota/niedziela ma być ciekawa :)

Grom Kraków 2-0 Sparta Przeginia Duchowna

21.08.2016 (niedziela)
C klasa Kraków, grupa II
Widzów: ok. 10
Bilet: 0 zł

Moja relacja zdjęciowa:

 

20160821_155744

2

10

3

8

11

9

4

5

7

6

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s