Puchar Polski: Bieżanowianka Kraków – Gajowianka

biezanowianka(17). Prawie wypoczęty to w drogę. Do kolekcji stadionów odwiedzonych i fajnych wspomnień dołącza Bieżanowianka.

Bieżanowianka to klub, który jeszcze ponad dekadę temu występował na poziomie klasy okręgowej. Jednak od kilku sezonów zespół gra w krakowskich klasach. Obecnie uzyskał awans do klasy A.

Mecz w pucharze Polski z zespołem Gajowianki miał rozpocząć się o godzinie 17. W tą sobotę nie wiedziałem gdzie się wybrać. Propozycję, które przedstawiła mi koleżanka m.in. kino, teatr, coś tam jeszcze wspominała – muszą poczekać, w każdym razie dziękuje jej za nie. I za to, że mnie podniosła na duchu. I dopiero wczoraj przeglądając internet, zdecydowałem, że pojadę do Bieżanowa (pierwotnie miałem inne plany) na II rundę podokręgu krakowskiego w pucharze Polski. W pierwszej Bieżanowianka pokonała Iskrę Krzęcin w rzutach karnych.

I tym razem także byłem świadkiem rzutów karnych w których wygrała Bieżanowianka. Do przerwy prowadzili gospodarze, a po przerwie gol Gajowianki dał remis 1-1 i rzuty karne. W tych wygrywa Bieżanowianka 4-1. Mecz może nie stał na wysokim poziomie, ale był nawet prowadzony sporadyczny doping kibiców gospodarzy. Tu zapamiętałem nawet coś takiego: Bieżka, Bieżka najlepsza jest. Ku mojemu zaskoczeniu bilety jednak były. Miły starszy Pan z opaską na ramieniu z napisem: porządkowy, rozdawał je pod koniec pierwszej połowy. Pomimo, że na stadion Bieżanowianki nie jest łatwo dojechać to dziś poszło wszystko zgodnie z planem. Lubię kiedy wszystko idzie zgodnie z planem.

Dotarłem na stadion przy ulicy Wojciecha Lipowskiego. Nie miałem zielonego pojęcia jak tam dojechać w ogóle. Jednak dobra komunikacja telefoniczna z klubem (co rzadkość w niskich ligach) sprawiła, że wszystko ładnie wyjaśniono mi. I liczyłem, że jak puchar Polski to frekwencja będzie niezła, może nawet pół Bieżanowa przyjdzie. Zawiodłem się niestety, nie pierwszy raz w życiu zresztą. Chociaż aż tak słabo pod tym względem nie było.

Jeżdżę w jakieś dziwne miejsca, a zasada jest prosta. Pojechać tam gdzie jeszcze nie bylem i przywieźć fajne wspomnienia :-)

KS Bieżanowianka 1-1 karne 4-1 Gajowianka Gaj

13.08.2016 (sobota)
Puchar Polski, grupa: Małopolski ZPN
Widzów: ok. 60
Bilet: 5 zł

Moja relacja zdjęciowa:

1

9

11Nominacja na najgorszą trybunę w Krakowie, bezapelacyjnie wygrana przez Bieżanowianke

12

5

8

13

2

3

4

6

7

10

biezanowianka-krakow-bilet

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s