A klasa: Dąbski Kraków – KS Rybitwy Kraków

Dąbski Kraków(7). Mając trochę przerwy w sobotę postanowiłem (w końcu) wybrać się na mecz KS Dąbskiego, który swoje mecze rozgrywa w krakowskiej klasie A. Początek długiego weekendu, ładna pogoda…

Na dworcu byłem po godzinie 16, następnie trzy przystanki tramwajem i wysiadam. Później, krótka znajomość topografii miasta, chwila zastanowienia i pieszo do pokonania parę metrów. I oto jest. Stadion KS Dąbskiego, który mieści się pomiędzy socrealistycznym budynkiem Komendy Wojewódzkiej Policji, a Centrum handlowym Plaza. O historii tego klubu już pisałem tutaj, zawszę jestem przygotowany od A do Z.

Derby co się zowię!

Trafiłem na derbowy pojedynek pomiędzy gospodarzami, a zespołem TS Rybitwy. Tak się składa, że Dąbski walczy o drugie miejsce w tabeli. Natomiast Rybitwy walczą o to by nie spać do klasy B.

Dwa ostatnie mecze na stadionie Dąbskiego zakończyły się zwycięstwem gości, którzy wygrali tu kolejno 3-2 i 3-1. Rybitwy to obszar Krakowa należący do dzielnicy Podgórze. Klub gra w ostatnich latach na pograniczu klas A i B. Założony został w 1949. Stadion ma 100 miejsc siedzących, ale to mnie na razie nie interesuje. Jeśli tam pojadę to i owszem. Strona klubowa nie jest aktualizowana stąd praktycznie nic więcej powiedzieć nie można. Więc siadam i zamierzam delektować się tym produktem A-klasowym za cenę niecałych trzech złotych bo tyle kosztuje piwo Lech. Wejściówki na mecze KS Dąbski są darmowe. Taką otrzymałem informacje telefoniczną od sekretarza klubu kilka dni przed meczem.

Mecz rozpoczął się o godzinie 17.00. Był toczony pod dyktando gospodarzy, a TS Rybitwy sporadycznie tylko dochodziły do sytuacji bramkowych. Dąbski długo męczył się by zdobyć bramkę na 1-0. Udało się to pod koniec pierwszej części gry. Po przerwie worek z bramkami się rozwiązał i gospodarze wygrali pewnie 4-0.

Dąbski Kraków – TS Rybitwy Kraków 4-0